RN
TwitterFacebook

Gmina Rajgród: Władze otworzyły nową drogę w Orzechówce [FOTO]

Blisko pół kilometra drogi gminnej zostało przebudowane w miejscowości Orzechówka (gmina Rajgród). Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

W ramach zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej publicznej w miejscowości Orzechówka” na odcinku długości ok. 470 m na jezdni żwirowej wykonano nową podbudowę i ułożono nawierzchnię asfaltową szerokości 4,5 m, wykonano odwodnienie i ustawiono nowe oznakowanie pionowe. Żeby przebudować całą drogę konieczne było wywłaszczenie gruntu od jednej z mieszkanek. Pani Bronisława Marcinkiewicz nieodpłatnie przekazała część swojej nieruchomości, za co gorąco dziękowali jej mieszkańcy i władze gminy. 

Koszt inwestycji wyniósł 343 116,76 zł, z czego dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych  wynosi 166 536,90 zł. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Gminy Rajgród.

Jest to jedna z trzech dróg na terenie naszej gminy (obok drogi gminnej w Bukowie i drogi powiatowej w Łazarzach), która w tym roku została przebudowana dzięki wsparciu finansowemu z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 

UM Rajgród/ red. pg

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 14 =