RN
TwitterFacebook

Gmina Szczuczyn: Lisiaki czekają na dzieci i dorosłych

Pierwsza część strefy aktywnego wypoczynku w Kompleksie Leśnym LISIAKI została otwarta. Piękny teren czeka na dzieci i dorosłych. 
 
Na ponad 20 hektarach lasu na terenie gminy Szczuczyn wyznaczono trzy trasy spacerowe, na których znajduje się sześć miejsc do odpoczynku, w tym trzy na szczycie wzniesienia o nazwie PATRYJA (180 m n.p.m.). Są to punkty, w których można zatrzymać się na dłużej, odpocząć po spacerze, biegu, jeździe rowerem, zjeść zabrany z domu prowiant, poczytać ulubioną książkę, odetchnąć świeżym powietrzem i nasycić ciało i duszę pięknem przyrody.  Cała strefa powstała dzięki zgodzie i pomocy Nadleśniczego Nadleśnictwa Rajgród, a wszystkie prace w lesie wykonali pracownicy WPK-TBS w Szczuczynie.
 
Uroczyste otwarcie kompleksu odbyło się 24 września. Wzięli w nim przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz dzieci ze szkoły w Szczuczynie i Niedźwiadnej.
Punktem kulminacyjnym otwarcia było oczywiście przecięcie wstęgi, którego poza zaproszonymi gośćmi dokonała reprezentacja uczniów. Następnie zebrani podzieleni zostali sprawnie na trzy grupy zwiedzili kompleks. 
 
UM Szczuczyn/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − nine =