RN
TwitterFacebook

Gmina Szczuczyn: Zrobili zakupy i nie zapłacili. Sklepowi złodzieje wpadli w ręce policji

25- i 28-latek odpowiedzą przed sądem za kradzież. Mężczyźni w jednym ze sklepów na terenie gminy Szczuczyn zrobili zakupy i nie zapłacili za nie. 

W poniedziałek (10.08.) po godzinie 19, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie otrzymał informację o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie gminy Szczuczyn. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci.

– Jak ustalili mundurowi, 25-letni mężczyzna wybiegł ze sklepu z zakupami, za które nie zapłacił. Pracownik ochrony, który zauważył sytuację natychmiast zaczął ścigać złodzieja, jednocześnie informując o zdarzeniu dyżurnego grajewskiej Policji. 25-latek wystraszony pościgiem wyrzucił koszyk z zakupami i wsiadł do zaparkowanego w pobliżu sklepu pojazdu, w którym czekał na niego 28-letni wspólnik. Mężczyźni odjechali w kierunku pobliskich zabudowań – mówi mł. asp. Sylwia Gosiewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. 

Jeszcze tej samej nocy złodzieje trafili w ręce policjantów. Skradziony towar o wartości ponad 900 złotych został zwrócony właścicielowi, a zatrzymani mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty – za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Grajewo/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + nineteen =