RN
TwitterFacebook

Gmina Wąsosz: Wmurowano akt erekcyjny pod budowę siedziby Urzędu Gminy [FOTO]

Prawie 5 mln zł będzie kosztowała nowa siedziba Urzędu Gminy Wąsosz, w którą we wtorek (15.09) wmurowano akt erekcyjny. W uroczystości wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, który podpisał z samorządem dwie umowy na inwestycje w ramach tegorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych.

Do nowego budynku przeniosą się wszystkie wydziały urzędu gminy, będzie się w nim również mieściła sala konferencyjna. Zdecydowanie poprawi się komfort pracy pracowników urzędu oraz petentów. Dotychczasowa siedziba była już zbyt mała.

Uroczystość była też okazją do podpisania dwóch umów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych 2020. Pierwsza z nich dotyczy przebudowy dwóch dróg o łącznej długości 820 m oraz skrzyżowania w miejscowości Modzele, a jej wartość to ponad 600 tys, zł, z czego dofinansowanie to połowa tej kwoty.

Druga umowa zakłada przebudowę drogi gminnej Jaki-Nieciki o łącznej długości 993 m, która jest usytuowana na terenie powiatu grajewskiego. Wartość inwestycji to prawie 470 tys, zł, w tym dofinansowanie w kwocie ponad 230 tys. zł.

PUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × two =