RN
TwitterFacebook

Grajewo: Będą dyskutować o wielkopolskim zrywie

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Grajewskie Centrum Kultury i jego oddział – Grajewska Izba Historyczna organizują kolejne spotkanie z cyklu Akademia Niepodległości. Tym razem dyskusja będzie dotyczyła wielkopolskiego zrywu.
Akademia Niepodległości to rozpoczęty w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy roku 2021) cykl spotkań, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawiają – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia. Wykłady w każdym ośrodku mają taki sam przewodni temat, przy czym każdorazowo składający się z dwóch segmentów – wykładowi o charakterze monograficznym towarzyszy drugi, oparty na wątkach biograficznych. Samo ujęcie jest indywidualnym wyborem wykładowcy. W zależności od personalnego składu uczestników, zainteresowania etc. możliwe jest podejmowanie dyskusji, pogłębianie poszczególnych kwestii, odsyłanie do literatury przedmiotu. Cały cykl został pomyślany nie tylko jako poszerzenie wiedzy, ale też jako element formowania postaw, opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowej tradycji i przywiązaniu do Ojczyzny.
Najbliższe spotkanie w Grajewie odbędzie się  18 listopada 2019 r. o godzinie 17:00 do budynku GIH  (ul. Ełcka 30) na kolejne spotkanie z cyklu Akademii Niepodległości.
W programie wykłady:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *