TwitterFacebook

Bezpieczna droga do szkoły w Grajewie

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grajewie prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Wrzesień to dla policjantów wydziału drogowego szczególnie wzmożony czas pracy.

Działania jakie podjęli do tej pory funkcjonariusze z powiatu grajewskiego, miały na celu przede wszystkim zadbanie o bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Rozpoczęto nadzorowanie przejść dla pieszych w okolicach szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie miasta, a także okolicznych wsi. Oprócz tego, policjanci pomagają najmłodszym w przejściu na drugą stronę ulicy. Ponadto patrole kontrolują i sprawdzają stan trzeźwości kierowców. Szczególną uwagę zwracają na przewożenie dzieci przez rodziców w autach osobowych, a także na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze przypominają również o przepisach ruchu drogowego. Informują między innymi o tym, iż dzieci w wieku do lat 7 mogą korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która ukończyła co najmniej 10 lat. Oprócz tego pouczają zarówno dzieci, jak i dorosłych o obowiązku noszenia odblasków, które po zmroku poprawiają widoczność pieszych poruszających się po słabo lub nieoświetlonych drogach.

Paulina Wiśniewska/ foto: grajewo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *