RN
TwitterFacebook

Grajewo: Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Mleka [FOTO]

Po wakacyjnej przerwie, 7 września, Krówka Matylda spotkała się z najmłodszymi mieszkańcami Grajewa i okolic w ramach ogólnoeuropejskiego projektu “Europejskie Dni Dziedzictwa”. Muzeum Mleka w Grajewie włączyło się w ten projekt po raz pierwszy, a spotkanie przebiegało pod hasłem ”Powrót do dawnej wsi”.

W pierwszej części spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach tkackich połączonych z pokazem tkania na mini-krośnie. Najmłodsi bardzo chętnie przyłączyli się do wspólnego tkania, mieli też możliwość samodzielnego utkania opaski na rękę. Na koniec warsztatów ich uczestnicy otrzymali upominki od organizatorów akcji.

W drugiej części wydarzenia, dorośli i dzieci uczestniczyli w spotkaniu autorskim oraz otwarciu wystawy Piotra Gajewskiego „W zasięgu wzroku”. Tematyka przedstawionych prac związana była z wiejskim krajobrazem i tradycyjną wsią. Zebrani goście mieli również okazję zobaczenia artysty podczas malowania obrazu na żywo. Dzieci zostały zaproszone do współpracy przy tworzeniu dzieła z czego skorzystały z dużym entuzjazmem. Namalowany obraz już niedługo będzie można podziwiać w naszym Muzeum.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, promujący wartość dziedzictwa kulturowego. Jest to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Współorganizatorami akcji są: Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. EDD jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

CTM-MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =