TwitterFacebook

Grajewo Game Festival [FOTO]

W Grajewie w weekend (8-9.07.2017) odbyła się już druga edycja Grajewo Game Festival. Rywalizacja polegała na wyłonieniu najlepszych graczy w grach komputerowych.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Młodzieżowa Rada Miasta wraz ze Stowarzyszeniem Współpraca dla Grajewa. Rozgrywki polegały na turniejach w cztery znane gry komputerowe takie jak: Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 17 oraz Hearthstone. Festival ma na celu rozpowszechnianie tak zwanego e-sportu, czyli sportu elektronicznego.

Na turnieju pojawiło się wielu graczy nie tylko z Grajewa. Między innymi z Białegostoku, Ełku, Gór Tarnowskich, Rajgrodu, Augustowa, Szczuczyna, Gniezna. Festiwal jest już znany na całą Polskę, bowiem zasięg wydarzenia stworzonego na funpage Grajewo Game Festival sięgnął ponad 55 tysięcy osób.

Przedsięwzięcie administrowali: Piotr „petzoR” Węgrzyn i Łukasz „MEta” Kozłowski. Komentatorami wszystkich rozgrywek byli zaś byli gracze zawodowi: Jakub „Jaszczur1337” Socha oraz mateusz „HaX” Ogonowski.

Oprócz rozgrywek, do których zgłosili się gracze w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przygotowano także strefę free gdzie każdy, kto odwiedził festiwal mógł zająć stanowisko przy komputerze i zagrać w dowolną grę. Można było również wziąć udział w konkursach wiedzy o e-sporcie oraz na najlepsze zdjęcie z produktami sponsorów festiwalu.

Grajewo Game Festival cieszył się wielkim zainteresowaniem zarówno mieszkańców miasta jak i przyjezdnych. Jak zapowiada Młodzieżowa Rada Miasta, na pewno będą chcieli za rok zorganizować kolejną edycję tego wydarzenia.

PW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *