RN
TwitterFacebook

Grajewo: Grupa nastolatków zniszczyła altankę. Sprawcy zostali zatrzymani

Grajewscy policjanci ustalili sprawców zniszczenia nowo powstałej części rekreacyjnej w Parku Solidarności w Grajewie. Okazało się, że za aktem wandalizmu stoi grupa nastolatków. Najstarsza z osób, 17-letnia grajewianka usłyszała już zarzut zniszczenia mienia. Pozostali nieletni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

W listopadzie ubiegłego roku grajewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniach w Parku Solidarności w Grajewie. Sprawcy uszkodzili drewnianą ławkę, altankę i krawężniki w jego nowo powstałej części rekreacyjnej. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

– Sprawą zajęli się grajewscy kryminalni. Ustalenie osób odpowiedzialnych za te zniszczenia było kwestią czasu. Okazało się, że za aktem wandalizmu stoją nastolatkowie. Młodzi ludzie nie zdawali sobie sprawy, że ich poczynania rejestruje kamera monitoringu – mówi mł. asp. Sylwia Gosiewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. 

W minionym tygodniu najstarsza z osób, 17-letnia mieszkanka Grajewa usłyszała zarzut zniszczenia mienia. Natomiast pozostałych czworo nastolatków w wieku od 13 do 15 lat za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

KPP Grajewo/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × five =