RN
TwitterFacebook

Grajewo: kręci mnie bezpieczeństwo w SP nr 2

W ramach kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie spotkał się z nauczycielami i uczniami klas III Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie.

Ze względu na porę roku i zbliżające się ferie zimowe na zajęciach dydaktycznych omówionych został szereg zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i dorosłych w okresie zimowym. Dzieci zobaczyły także jak wyglądają czujniki tlenku węgla i dymu, a także uzyskały odpowiedzi na zadawane pytania.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się elementy wyposażenia osobistego strażaka, w których uczniowie chętnie pozowali do zdjęć. Na zakończenie wręczono 100 uczniom i 6 nauczycielom ratownicze plany lekcji przygotowane na tę okoliczność przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Starostwo Powiatowe w Grajewie. Plany lekcji mają za zadanie informować uczniów nie tylko o rozkładzie zajęć lekcyjnych w danym dniu, ale przede wszystkim uświadomić w jaki sposób zaalarmować odpowiednie służby korzystając z ogólnodostępnych numerów alarmowych.

PSP Grajewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *