RN
TwitterFacebook

Grajewo: Lidia znowu wywąchała narkotyki

800 gramów marihuany wywąchała Lidia, pies policyjny, który wsparł grajewskich policjantów. W związku z posiadaniem narkotyków został zatrzymany 32-latek, który usłyszał już zarzuty.

Po raz kolejny Lidia, owczarek belgijski pomógł grajewskim policjantom w ujawnieniu znacznej ilości narkotyków. Tym razem Lidia doprowadziła kryminalnych na posesję, na terenie której znajdowało się ogółem ponad 800 gramów ziela konopi indyjskiej. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że konopie pochodziły z plantacji znajdującej się na terenie powiatu grajewskiego. Po ścięciu, zostały przewiezione do powiatu ełckiego. Jeszcze tego samego dnia, niezawodny węch Lidii doprowadził grajewskich mundurowych na  posesję, gdzie ukryto ścięte konopiesierż. sztab. Sylwia Gosiewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

W związku z tym zatrzymany został 32-latek, który w minioną środę (30.10.) usłyszał zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

KPP Grajewo/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *