TwitterFacebook

Grajewo: Mieszkanie Plus coraz bliżej. Miasto sprawdza zainteresowanie

Miasto Grajewo jest w trakcie realizacji programu rządowego „Mieszkanie Plus”, w ramach którego planowana jest budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z 80 mieszkaniami na osiedlu Południe. W związku z tym uruchomiona została internetowa ankieta, która sprawdzi zainteresowanie najmem.

Wśród pytań znajdują się takie, które sprawdzają m.in. preferowany metraż oferowanych mieszkań, a także rodzaj umowy – najmu lub najmu z dojściem do własności. Wypełnienie ankiety nie oznacza formalnego złożenia wniosku o najem mieszkania w ramach programu.

Władze miasta planują, że w pierwszej kolejności z programu „Mieszkanie Plus” będą mogły skorzystać rodziny, których wysokość zarobków wyklucza ubieganie się o lokal socjalny, czy też komunalny, a ich dochody są zbyt niskie by ubiegać się o kredyt hipoteczny w banku.

W zakres pakietu „Mieszkanie Plus” wchodzi program „Mieszkanie na Start”, którego celem jest system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych lokali oraz poprawa dostępności mieszkań dla osób o dochodach utrudniających samodzielne zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych.

Ankieta dotycząca inwestycji w ramach Programu Mieszkanie Plus dostępna jest na stronie miasta.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *