RN
TwitterFacebook

Grajewo: Nad torami ma powstać wiadukt. Miasto zgłosiło swoje uwagi do projektu

Władze Grajewa odbyły spotkanie online z przedstawicielami  GDDKiA Odział Białystok oraz  przedstawicielami PKP PLK S.A. Tematem rozmów były uzgodnienia dotyczące koncepcji budowy wiaduktu drogowego nad torami w ciągu drogi krajowej nr 61.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – inwestor modernizacji dróg kolejowych Rail Baltica – zlecili MGGP S.A. Tarnów opracowanie dokumentacji w związku z realizacją inwestycji pn. “Prace na linii E75 na odcinku Białystok – Suwałki – Trakiszki (granica państwa), etap I odcinek Białystok – Ełk”. Firma zaprezentowała projekt budowy wiaduktu w Grajewie. Podczas spotkania Burmistrz przedstawił zastrzeżenia miasta Grajewo co do koncepcji budowy wiaduktu, które wstępnie zostały uwzględnione przez projektantów. Swoje uwagi wnieśli również przedstawiciele GDDKiA Odział Białystok, które także zostały omówione.

Burmistrz od lat próbuje rozwiązać problem “korkowania się” centrum Grajewa. Jednym z kluczowych czynników, który uniemożliwia swobodną przeprawę przez miasto jest obecność przejazdu kolejowego na ul. Piłsudskiego w Grajewie (droga krajowa nr 61).  W momencie, kiedy opuszcza się szlaban – przecinający właśnie ul. Piłsudskiego – w mieście zablokowany jest całkowicie ruch kołowy i pieszy. Powstaje gigantyczny korek. Rozwiązaniem ma być wiadukt, który ma powstać w ramach Rail Baltica. 

UM Grajewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 5 =