TwitterFacebook

Grajewo: Opowieści Lasku Wiedeńskiego

W sobotę 20 stycznia, w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury zebrana licznie publiczność miała niecodzienną okazję podziwiania kunsztu wokalnego znakomitych artystów widowiska muzycznego pt. Opowieści Lasku Wiedeńskiego Mileny Lange (sopran), Pawła Trojaka (baryton), Macieja Madalińskiego (tenor) oraz kwartetu smyczkowego„Impressione” przy akompaniamencie pianisty Marka Stefankiewicza. Koncert poprowadziła z wielkim wdziękiem i humorem Anna Barańska – Wróblewska.

Usłyszeliśmy utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta, Johanna Straussa, Johannesa Brahmsa, Roberta Stolza, Imre Kálmána a także Ferenca Lehára. Warto pamiętać, że wiedeński walc ma długą tradycję i nie zawsze był domeną wyższych sfer. Dopiero w trakcie Kongresu w 1815 roku wszedł na salony, zyskując artystyczną nobilitację w subtelnych stylizacjach romantyków: Chopina, Brahmsa. Wzorzec jego tanecznego wcielenia wykreowała rodzina Straussów.

Była to prawdziwa uczta muzyczna. Artyści wspaniale nawiązali kontakt z publicznością, która przyjęła wszystkie występy entuzjastycznie nie szczędząc zasłużonych braw. Nie zabrakło emocji, utworu na bis i owacji na stojąco.Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za przybycie. Wierzymy, że z minionego wieczoru pozostaną jedynie przyjemne wspomnienia.
 
Promocja GCK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *