RN
TwitterFacebook

Grajewo: Opowieści z wyprawy rowerowej Bike Travels

W Centrum Tradycji Mleczarstwa Muzeum Mleka odbyło się spotkanie z grupą Bike Travels, która w tym roku odbyła wyprawę rowerową “Ryga – Tallin – Sztokholm”.

Grupa Bike Travels po raz pierwszy wyruszyła na wyprawę rowerową w 2007 roku. Teraz po dziesięciu latach zrodził się pomysł, aby wznowić to działo. Do Szwecji grupa zdecydowała się wyjechać w zupełnie nowym składzie. Tym razem wyruszyło trzech studentów: Jan Pabisek, Jacek Jagielski oraz kleryk Mateusz Dembiński.

Spotkanie zorganizowane w Muzeum Mleka miało na celu opowiedzenie o całej wyprawie, a także przekazanie podziękowań osobom oraz firmom, które wsparły rowerzystów

Naszym głównym celem było spełnienie marzeń, ale także chcieliśmy kultywować ten zdrowy tryb życia wśród młodych ludzi. Chcieliśmy pokazać,że marzenia są do zrealizowania, że nie ma rzeczy niemożliwych i że po prostu się da – wyjaśniał podczas spotkania kleryk Mateusz Dembiński.

Grupa oprócz spełnienia marzeń, promowała Grajewo. W ramach tej promocji młodzi rowerzyści odwiedzili zaprzyjaźnione miasta, które współpracują z Grajewem. Są to Soleczniki oraz Wiłkomierz na Litwie.

Wyprawa trwała 18 dni, a grupa przejechała trasę prawie 1500 kilometrów. Dystans ten został pokonany rowerami, przejeżdżając przez poszczególne państwa takie jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia i Szwecja.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × four =