RN
TwitterFacebook

Grajewo: Park Solidarności będzie jeszcze atrakcyjniejszy

Zakończył się I etap zagospodarowania Parku Solidarności w Grajewie. To jednak nie koniec. Władze planują budowę placu zabaw i pumptracka. 

Burmistrz Grajewa ogłosił właśnie przetarg na realizację zadania pn. „Zagospodarowanie Parku Solidarności oraz utworzenie terenów zielonych w Grajewie – etap II” w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Na ten etap składają się dwie części. Pierwsza to inwestycja pn.: „Budowa placu zabaw oraz strefy rodzinnej na terenie Parku Solidarności w Grajewie”. Zadnie zrealizowane zostanie w trybie „zaprojektuj-wybuduj”. Zgodnie z założeniami do dyspozycji mieszkańców będzie ogrodzony plac z urządzeniami rekreacyjno – sportowymi o powierzchni około 1600 m2 wraz ze strefą rodzinną, gdzie powstaną m.in.:  trzy altany i miejsce na ognisko. Nie zabraknie też ławek i stołów, koszy na śmieci czy stojaka na rowery i tablicy informacyjnej.

W ramach drugiej części, na terenie Parku Solidarności, powstanie tor rowerowy typu pumptrack. Do dyspozycji dla miłośników wyczynowej jazdy rowerowej, jazdy na deskorolce czy rolkach będzie tor długość ok. 160,0 mb. Znajdzie się na nim m.in. 16 przeszkód typu mulda oraz 3 profilowane zakręty typu banda.

Na realizację obu części wykonawcy będą mieć 90 dni od momentu podpisania umowy. Na składanie swoich ofert zainteresowane firmy mają czas do 20 sierpnia 2020 r.

UM Grajewo/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *