TwitterFacebook

Grajewo: Policjanci sprawdzali sprawność potencjalnych kandydatów do służby

W miniony wtorek (10.12.) grajewscy policjanci przeprowadzili zajęcia doskonalące umiejętności sprawnościowe dla wszystkich tych, którzy wiążą swą przyszłość z Policją. Na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie demonstrowali prawidłowe pokonanie toru przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do policji.

W trosce o jak najlepsze przygotowanie potencjalnych kandydatów grajewscy policjanci zorganizowali zajęcia sprawnościowe, podczas których zademonstrowano prawidłowość tego etapu kwalifikacyjnego.

Na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie, grupa ochotników, w tym uczniowie klasy policyjnej przy Zespole Szkół w Niećkowie, miała możliwość przećwiczenia technicznej odsłony tego etapu i poznania jego założenia. Czujne oczy policyjnych instruktorów monitorowały poczynania potencjalnych kandydatów, korygując ewentualne błędy. Wszystko po to, aby już na właściwym egzaminie skutecznie poradzić sobie z tym etapem kwalifikacyjnymmówi sierż. sztab. Sylwia Gosiewska. 

Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący – 1 min. 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzna.

KPP Grajewo/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *