RN
TwitterFacebook

Grajewo: Policjanci zabezpieczyli 1,5 kg marihuany

Łącznie ponad 1,5 kg marihuany zabezpieczyli podlascy policjanci podczas ostatnich działań. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn mieszkających na terenie Grajewa. 

W czwartek, 13 lutego, grajewscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku wkroczyli do dwóch mieszkań oraz pomieszczenia gospodarczego na terenie miasta.

Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkające tam osoby mogą posiadać środki odurzające. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się, gdy w mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym należącym do 39 – latka policjanci zabezpieczyli ponad 160 gramów marihuany. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana informuje sierż. sztab. Sylwia Gosiewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. 

Dodatkowo, mężczyzna posiadał w swoim mieszkaniu broń bez zezwolenia. 39-latek usłyszał już zarzuty. Decyzją prokuratora zastosowano wobec mężczyzny poręczenie oraz zabezpieczenie majątkowe.

W drugim z przeszukiwanych mieszkań kryminalni zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem również wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Do sprawy został zatrzymany 32 – letni mieszkaniec Grajewa. Sąd na wniosek śledczych zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

KPP Grajewo/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *