RN
TwitterFacebook

Grajewo: Pożar w kamienicy – policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Grajewscy policjanci jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru. Z płonącej kamienicy wyprowadzili mieszkańców. Wynieśli też z budynku butlę gazową, której wybuch mógł doprowadzić do tragedii. Trwa śledztwo wyjaśniające zdarzenie. 

Do zdarzenia doszło we wtorek (7.01.) w nocy, w jednej z kamienic na terenie miasta. Policjanci z grajewskiej patrolówki otrzymali informację o pożarze i jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia.

Przed płonącym budynkiem wielorodzinnym funkcjonariusze zauważyli mężczyzn, którzy krzyczeli, że ich mieszkanie pali się. Policjanci błyskawicznie ustalili, że w ich domu nikogo więcej nie ma, ale w innych mieszkaniach przebywają lokatorzy.  Funkcjonariusze zaalarmowali mieszkańców o pożarze i pomogli im w ewakuacji – mówi sierż. sztab. Sylwia Gosiewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. 

Podczas sprawdzania budynku okazało się , że w jednym z pomieszczeń znajduje się butla z gazem. Aby zapobiec tragedii policjanci natychmiast wynieśli ją w bezpieczne miejsce. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ugasili z kolei pożar.

Dzięki szybkiej interwencji mundurowych, nie doszło do tragedii. Teraz grajewscy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

KPP Grajewo/red.pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *