TwitterFacebook

Grajewo przyozdobione świątecznie

W Grajewie od kilku dni coraz bardziej czuć zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku na ulicach miasta pojawiają się świecące ozdoby. Największą tegoroczną atrakcją jest choinka, która została ozdobiona świetlnymi gwiazdkami. Jak w każdym domu na święta, obok choinki znajdziemy też ogromny świecący prezent. Dodatkowo pośród zwyczajowych bożonarodzeniowych symboli pojawiły się dwie figury aniołów i fontanna. Wszystkie elementy dekoracji są wykonane z metalowych stelaży i różnokolorowych lampek.

Inicjatywa ozdabiania Grajewa na okres zimowy powstała już kilkanaście lat temu. Od tego czasu, co roku, na słupach i latarniach ustawionych wzdłuż ulic, pojawiają się świecące gwiazdki, bombki, czy dzwoneczki. Te symboliczne konstrukcje wprowadzają mieszkańców w przedświąteczny nastrój.

W tym roku korzystając z budżetu miasta, zostały zakupione nowe ozdoby. Regularnie są też naprawiane te, które z biegiem czasu niszczeją.

Główne świecące dekoracje mieszkańcy już mogą podziwiać, jednak tych mniejszych jeszcze na pewno przybędzie. Co roku można zauważyć, że zwiększa się także tendencja do przyozdabiania balkonów, okien, ogródków, czy nawet całych domów. Z pewnością wraz z upływem grudniowych dni pojawią się wspinający po drabinkach Mikołaje, świecące renifery, czy „zaparkowane” w przydomowych ogródkach sanie Mikołaja.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *