RN
TwitterFacebook

Grajewo: Ulicami miasta przeszedł II Grajewski Orszak Trzech Króli

Tegoroczny orszak był poświęcony osobie św. Jana Pawła II oraz jego I pielgrzymki do Ojczyzny, która miała miejsce 2 czerwca 1979 roku. Dziś, po czterdziestu latach od tamtego wydarzenia, warto się zatrzymać i ponownie zastanowić nad słowami, które papież Polak wtedy wypowiedział.

Mieszkańcy miasta i okolic spotkali się o godzinie 13:30 pod Urzędem Miasta w Grajewie. Orszak ruszył ulicami: Adama Mickiewicza, Ełcką i Wojska Polskiego aż do Klubu Hades.

Po drodze uczestnicy mogli obejrzeć scenki przygotowane przez uczniów grajewskich placówek oświatowych. Pierwsza z nich miała miejsce przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza i dotyczyła dworu Heroda. Kolejna scena została odegrana przez uczniów Szkoły Specjalnej im. Jana Pawła II. Trzecią scenę przygotowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza. Czwartym przystankiem orszaku była brama anielska przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ildefonsa Konstantego Gałczyńskiego. Ostatnim i najważniejszym przystankiem była scena końcowa. Przygotowana przez dwóch przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 4 oraz młodzież Ruchu Światło- Życie z parafii pw. Św. Jana Pawła II w Grajewie. W tym miejscu Trzej Królowie złożyli dary Jezusowi.

Na zakończenie orszaku zostały wręczone podziękowania organizatorom oraz osobom zaangażowanym w to dzieło. Ponadto zaproszono uczestników na wspólny posiłek oraz skosztowanie sernika przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. 9-go Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. Oprócz tego cała społeczność zebrana na orszaku mogła wspólnie z Ruchem Lednickim zatańczyć słynne tańce lednickie.

Organizatorem tegorocznego orszaku była Parafia pw. Św. Jana Pawła II w Grajewie i  p. Paulina Wiśniewska we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz Miastem Grajewo. Oprócz tego w te przedsięwzięcie zaangażowało się Grajewskie Centrum Kultury, grajewskie placówki oświatowe, Stowarzyszenie Jazda Historyczna, Jednostka Strzelecka 1011, a także Ruch Lednicki. Oprócz tego orszak otrzymał wsparcie od Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. Całe przedsięwzięcie swoim patronatem medialnym objęły grajewskie portale oraz Radio Nadzieja i wZasięgu.pl.

Foto/tekst – Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 5 =