RN
TwitterFacebook

Grajewo: Województwo dofinansuje termomodernizację szpitala

Pięć budynków Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie przejdzie termomodernizację. W poniedziałek (16.09) Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego przekazał symboliczny czek na ten cel.

Z ogromną przyjemnością przekazuję ten symboliczny czek opiewający na ponad 1,7 mln zł . Mam nadzieję, że dokonana dzięki dofinansowaniu termomodernizacja poprawi warunki pacjentów, lekarzy i całego personelumówił Artur Kosicki podczas spotkania w grajewskim szpitalu.
 Marszałek podkreślił, że działania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wpisują się w takie przedsięwzięcia rządu jak program czyste powietrze czy wymiana pieców.

Termomodernizacji zostaną poddane budynki: Oddziału Zakaźnego, prosektorium,  tlenowni, pralni i budynek gospodarczy.  Zostaną tam m.in. wymienione okna i drzwi, modernizacji ulegnie instalacja grzewcza, powstaną nowe węzły cieplne i będzie zamontowana instalacja wentylacji z odzyskiem ciepła. Budynki zostaną też ocieplone.

Dzięki modernizacji zapotrzebowanie na energię w pięciu szpitalnych budynkach zmniejszy się o ponad 60 %.

To znacznie obniży koszty funkcjonowania całego obiektu – podkreślał z-ca dyrektora szpitala Grzegorz Zakrzewski. Sama inwestycja będzie też miała pozytywny wpływ na środowisko – zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło przyczyni się do spadku emisji CO2 oraz innych szkodliwych substancji do atmosfery.

Całkowity koszt inwestycji to 2,1 mln zł. Dofinansowanie z RPOWP 2014-2020 wynosi 1,7 mln zł. Zakończenie projektu planowane jest na 2020 r.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *