RN
TwitterFacebook

Grajewo zatańczyło dla Świętego Jana Pawła II

Ruch Lednicki z parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Grajewie zorganizował „fishmob”, czyli taniec z okazji urodzin Świętego Jana Pawła II.

Akcja tańców dla Św. Jana Pawła II jest organizowana w całej Polsce. W tym roku już po raz 7. W Grajewie to druga taka inicjatywa. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa „flashmob”. Polega to na kilkuminutowym wystąpieniu, tańcu bądź przedstawieniu, które odbywa się w miejscu publicznym. W tym przypadku młodzi zastąpili pierwszą część wyrazu, wyrazem „fish”, oznaczającym rybę i tak powstała nazwa „fishmob”.

Ruch Lednicki z Grajewa przygotował dla mieszkańców kilka tańców lednickich. Między innymi: „Ojciec”, „Tak, tak Panie” czy „Tańcem chwalmy Go”. Ponadto, krótko przypomniano dlaczego akcja została zorganizowana. Warto przypomnieć kiedy Św. Jan Paweł II miał urodziny. Było to 18 maja. Myślę, że Grajewianie kochają papieża i dlatego z chęcią z nami zatańczyli – wyjaśnia Rafał Orzechowski, członek ruchu lednickiego. Mieszkańcy mogli również uczestniczyć w zabawach z kolorową chustą.

Młodzi z parafii Trójcy Przenajświętszej już 3 czerwca wyruszą na pole lednickie na tegoroczne spotkanie pod nazwą: „Idź i kochaj”.

Paulina Wiśniewska

3 komentarzy

 1. md Odpowiedz

  mam przekonanie graniczące z pewnością, że modlitwa przyniosłaby więcej pożytku od tego rodzaju tanecznych brewerii… 🙁

 2. xdd Odpowiedz

  Każdy rodzaj modlitwy jest dobry tym bardziej jak angażuje się w to młodzież, dzieci i dorośli. Taniec to też forma uwielbienia Boga.

  1. md Odpowiedz

   Gratuluję pomieszania z poplątaniem poprzez zrównanie modlitwy z tańcem 😉 Za dużo xdd naczytałeś się bzdetów o tańczącym przed Arką Dawidzie… A jeśli x w xdd oznacza księdza, to tym bardziej przykre, że świadomość protestantyzacji taka u Księdza nikła 🙁 Kto będzie tych biednych katolików do zbawienia prowadził…? Uwielbienie, uwielbienie, cuda wianki, a pokornej cichej modlitwy brak 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *