RN
TwitterFacebook

Grajewscy policjanci kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy na obozy, kolonie, czy też półkolonie. Dbając o bezpieczeństwo uczestników wypoczynków, policjanci kontrolują te miejsce, sprawdzając czy są one prawidłowo zorganizowane. Ponadto funkcjonariusze podczas takich kontroli, spotykają się także z uczestnikami, przypominając im między innymi o zasadach właściwego zachowania się w miejscu wypoczynku.

Grajewscy policjanci rozpoczęli kontrole miejsc wypoczynków dzieci i młodzieży spędzających wakacje na terenie powiatu. Kontrolujący sprawdzali między innymi, czy zorganizowany wypoczynek prowadzony jest legalnie, czy dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanej kadry, jak również czy warunki, w jakich przebywają nie zagrażają ich bezpieczeństwu.

Przedstawiciele Policji odwiedzili też dzieci i młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Salto”, wypoczywające w jednym z ośrodków na terenie gminy Rajgród. Uczestnicy wypoczynku  dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, w lesie oraz w miejscu wypoczynku. Następnie grajewscy policjanci wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Rajgród i Straży Pożarnej skontrolowali bazę harcerską „Orle Gniazdo” w gminie Rajgród, gdzie wypoczywają dzieci i młodzież obozu harcerskiego ZHP Ełk.

Sprawdzono stan bezpieczeństwa harcerzy w miejscach zamieszkania, sprawność systemów łączności i drożność dróg dojazdowych. Przekazano również instrukcje, jak zachować się w sytuacji pogorszenia się warunków pogodowych, np. burz czy ulew.

Spotkanie z nastoletnimi uczestnikami wypoczynków było też świetną okazją do przekazania informacji na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych oraz z odpowiedzialnością prawną związaną z poruszanym tematem. Tego typu spotkania oraz kontrole będą kontynuowane do końca wakacji.

KPP w Grajewie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *