RN
TwitterFacebook

Koleżeński bieg sylwestrowy w Grajewie [FOTO]

Mimo wichury, ulewy oraz śnieżycy blisko 70 śmiałków z naszego regionu w różnym wieku wystartowało w XI Koleżeńskim Biegu Sylwestrowym w Parku Wolności w Grajewie, który odbywał się pod patronatem burmistrza miasta.

W kategorii dzieci i młodzieży organizatorzy ze względu na pogodę zdecydowali się, że wszyscy chętni pobiegli wspólnie na dystansie ok. 500 m. I praktycznie nie było zwycięzców, bo dla wszystkich przygotowano upominki i słodycze. Wygrali ci, którzy pokonali fatalną aurę. Natomiast bieg dla kobiet i mężczyzn odbywał się nawet, momentami, przy pięknym słońcu, a uczestnicy mieli do pokonania ok. 3200 m. Niektórzy ze względu na koleżeński charakter imprezy schodzili wcześniej z trasy i nikt ich nie zdyskwalifikował. Do tego świąteczny charakter biegu podkreślały niezwykłe stroje większości jego uczestników. Tu również dla najlepszych przygotowano upominki oraz słodkie prezenciki dla wszystkich. A dodatkowo nagrodzono najlepsze przebrania.

Po biegu większość uczestników spotkała się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy herbacie, kawie i świątecznych ciastach, by podsumować miniony rok biegowy w Grajewie. Przy okazji zaplanowano kolejne imprezy w mieście i okolicy w następnym roku.

Organizatorzy XI Koleżeńskiego Biegu Sylwestrowego: Klub Sportowy Maratonka, Urząd Miasta Grajewo, Gmina Grajewo, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kurejewka i Chojnówek „Wiejski Zakątek”.

WJ

Wyniki biegu seniorów:

Kobiety: 1. Katarzyna Limberger (Ełk), 2. Natalia Pisanko, 3. Ola Rawa (obie Grajewo).

Mężczyźni: 1. Damian Roszko (Podlasie Białystok), 2. Wojciech Augustynowicz (Juvenia Białystok), 3. Andrzej Godlewski (Bieganie dla zdrowia Borawskie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *