TwitterFacebook

Koncert kolęd w Grajewskim Centrum Kultury

Wyjątkowy koncert kolęd miał miejsce na scenie Grajewskiego Centrum Kultury. Wystąpiły wspólnie trzy chóry. Kontrapunkt z Ełku, Chór Miejski z Grajewa oraz Chór parafii Św. Jana Pawła II w Grajewie.

Dyrygentem wszystkich chórów jest dr Rafał Sulima, który na co dzień dba o emisję głosu i dobre przygotowanie chórzystów. W takim połączeniu chóry zaśpiewały po raz pierwszy. Koncert rozpoczął Kontrapunkt, który zaprezentował między innymi takie kolędy jak: „Bóg się rodzi” czy „ Wśród nocnej ciszy”. Po kilku utworach na scenę dołączyły pozostałe dwa chóry. Wspólnie wykonano pięć kolęd: „Bracia patrzcie jeno”, „Gdy śliczna panna”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Hej w dzień narodzenia” oraz „ Serca ludzkie się radują”.

Zawsze praca z chórem jest miła. Wszystkie chóry ćwiczyły osobno, ale repertuar był przemyślany tak, żeby pięć kolęd, które wykonaliśmy wspólnie każdy z nich miał opanowane. Z chórzystami ćwiczyłem ja więc o tyle było prościej, że interpretacja utworów była jednakowa – mówi dr Rafał Sulima, dyrygent chórów.

Koncert zgromadził na sali widowiskowej wielu mieszkańców miasta, którzy byli wręcz zauroczeni utworami jakie usłyszeli tego wieczora. Na zakończenie wspólnie odśpiewano dwie kolędy.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *