RN
TwitterFacebook

Marzenia strażaków z Wąsosza spełnione. Mają pojazd za prawie 800 tys zł [FOTO]

790 580,005. Tyle dokładnie kosztował nowy samochód pożarniczy marki MAN przekazany na służbę strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu w powiecie grajewskim. W niedzielnych uroczystościach przekazania i poświęcenia pojazdu uczestniczył między innymi Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Całej społeczności Wąsosza i okoli życzył spokoju i bezpieczeństwa wynikającego również ze sprawności i wyposażenia tutejszych strażaków. – Wiadomo, że strażacy potrzebują sprzętu. Są dzielni i ofiarni. System ratownictwa jest bardzo spójny, chcemy go nadal umacniać i zwiększać potencjał sprzętowy. Mogę już zapowiedzieć, że w tym roku będziemy kładli większy nacisk na szkolenie strażaków – mówił Jarosław Zieliński.

251 tys. potrzebnej na nowy wóz kwoty wniosło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z pieniędzy przeznaczonych na rozwój i wsparcie Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Kolejne 400 tys. zł udało się pozyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wkład własny gminy to 139 tys 585 zł.

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku strażacy z województwa podlaskiego otrzymali 13 nowych samochodów, w całej Polsce ilość ta sięgnęła blisko 400 aut. – Pojazd jest wyposażony we wszystkie urządzenia niezbędne do łączności, ratownictwa drogowego, udzielania pierwszej pomocy i innych zdarzeń pożarniczych – mówi Zygmunt Jasiński, prezes jednostki OSP w Wąsoszu, komendant gminny tamtejszego Związku OSP. Pojazd został poświęcony po Mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu. Obrzędu dokonał między innymi ks. Maciej Maciukiewicz, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *