RN
TwitterFacebook

Muzeum Mleka w Grajewie przeszło modernizację

Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie przez ostatni tydzień przechodziło modernizację. Wykonywano szereg prac związanych ze zwiększeniem atrakcyjności obiektu.

Muzeum zostało otwarte w grudniu 2016 roku i zostało dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego i kosztowało prawie 19 mln złotych. Jest to pierwszy taki obiekt w Polsce.

W ramach modernizacji zostały wykonane prace w środku budynku takie jak: położenie nowej terakoty w pomieszczeniu gdzie znajduje się bar mleczny, oklejone zostały drzwi w strefie laboratorium, które przedstawia produkcję wyrobów mlecznych. Oprócz tego zostały wykonane małe prace konserwatorskie. Na jednej z zewnętrznych ścian obiektu został zamontowany napis oraz logo muzeum. Poza tym przed budynkiem pojawiła się duża ekspozycja krów oraz ławek w kształcie krowy. Ponadto zostały umieszczone na trawnikach kanki na mleko, w których zostaną zasadzone kwiaty.

Centrum Tradycji Mleczarstwa- Muzeum Mleka w Grajewie mieści się przy ulicy Konstytucji 3-go Maja 36 i jest otwarte od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18:00.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 4 =