RN
TwitterFacebook

Bezpieczne wakacje w powiecie grajewskim

Od początku wakacji funkcjonariusze i pracownicy grajewskiej Policji wizytują placówki organizujące wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży oraz organizują spotkania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Rozmawiają z uczestnikami obozów i kolonii o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego odpoczynku. Spotkania organizowane są w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą”, która została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Policjanci i pracownicy grajewskiej komendy spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą w Ośrodkach Wypoczynkowych na terenie gminy Rajgród. W spotkaniach uczestniczyli także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy oraz Sanepidu.

Prelegenci szczególną uwagę zwrócili na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz na wszelkiego rodzaju zagrożenia wynikające z kąpania się na „dzikich akwenach”, m.in. gliniankach, żwirowiskach, stawach, w strumykach i przy tamie, a także o konsekwencjach skakania do wody na „główkę ”.

Prowadzący spotkanie omówili także zasady bezpiecznego zachowania w domu, w górach, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych. Uczestnicy wypoczynków dowiedzieli się, w jaki sposób i gdzie wchodzić do wody, czego nie robić na kąpielisku, na co zwrócić uwagę, wreszcie jak korzystać ze sprzętów wodnych.

Spotkania takie pozwalają na przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale nie tylko. To także okazja do przypomnienia kwestii związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich, demoralizacją, czy cyberzagrożeniami.

Z uwagi na wzrost w okresie letnim zdarzeń dotyczących przypadków zatruć dopalaczami, także ten temat jest poruszany podczas pogadanek z dziećmi i młodzieżą. Tego typu spotkania będą kontynuowane.

Źródło: KWP Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *