TwitterFacebook

Orszak Trzech Króli w Grajewie po raz pierwszy [FOTO]

Grajewski Orszak Trzech Króli w tym roku został zorganizowany po raz pierwszy. Głównymi organizatorami przemarszu było Miasto Grajewo i parafia pw. Św. Jana Pawła II. We współorganizacje włączyły się także pozostałe parafie, szkoły podstawowe nr 1,2 oraz 4 i Grajewskie Centrum Kultury.  

Uczestnicy spotkali się o godzinie 13:30 przed budynkiem Urzędu Miasta w Grajewie. Tam też powitano zebranych oraz odegrano scenkę pt: „Walka dobra ze złem”. Przygotowana ona została przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Po obejrzeniu przedstawienia oraz odebrania koron i śpiewników wszyscy ruszyli w drogę. Orszak poruszał się ulicą A. Mickiewicza, Ełcką oraz Wojska Polskiego.

Następną atrakcją na trasie był przystanek zatytułowany „Brama Anielska”. Tę scenę przygotowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie. Następnie wędrujący wraz z trzema królami doszli ulicą Wojska Polskiego na plac przy tak zwanym Hadesie, gdzie społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie przygotowała szopę ze świętą rodziną.

Po przemówieniu Dariusza Latarowskiego, burmistrza Grajewa wszyscy wspólnie zatańczyli tańce lednickie, które przygotowała młodzież z Ruchu Lednickiego. Podczas przemarszu nie mogło zabraknąć oczywiście trzech królów, jadących na koniach.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *