RN
TwitterFacebook

Piknik PRL z GCK [FOTO]

W sobotę 27 maja wszyscy chętni grajewianie mieli możliwość cofnięcia się w czasie o kilkadziesiąt lat. A wszystko dzięki zorganizowanemu przez GCK na placu przy Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka piknikowi w stylu PRL.

Odwiedzający mogli nie tylko podziwiać zabytkowe auta, czy wystawę sprzętów z minionej epoki, ale także zobaczyć pokaz ręcznego wyrobu masła oraz spróbować
wyrobów regionalnego dostawcy. Można też było zjeść podlaskie przysmaki takie jak kartacze, a pragnienie gasiła zimna oranżada. Największą atrakcją nie tylko wśród najmłodszych cieszyły się gry i zabawy z tamtego okresu: klasy, skakanie w gumę, skakankę, gra w kapsle czy w noża. Dużo emocji wzbudziła gra stołowa – cymbergaj grana guzikami, którymi strzelało się przy pomocy grzebienia. Nie zabrakło także licznych konkursów z nagrodami, a wszystko to w rytm muzyki także z minionej epoki. Ta trzygodzinna podróż w czasie dla młodszych była czymś nowym, dla starszych zaś podróżą sentymentalną w lata swojej młodości i dzieciństwa. I jedni i drudzy pokazali, że również w XXI wieku można świetnie zorganizować sobie czas wolny bez komputerów, tabletów i smartfonów.

Organizację pikniku wsparła Lokalna Grupa Działania – Biebrzański Dar Natury, która współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Katarzyna Skrodzka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *