RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Nowe miejsca do składania AKC-U/S

Urząd Skarbowy w Augustowie, Urząd Skarbowy w Bielsku Podlaskim i Urząd Skarbowy w Grajewie, to nowe lokalizacje na mapie podlaskiej KAS, w których od 3 marca 2020 r. podatnicy będą mogli złożyć deklaracje AKC-U/S składane obowiązkowo w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodów osobowych.

Podlaska KAS otwiera nowe, kolejne już miejsca przyjmowania deklaracji AKC-U/S, czyli deklaracji składanych obowiązkowo w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodów osobowych. Najczęściej chodzi o sprowadzane z zagranicy używane auta. Dotychczas takie deklaracje w województwie podlaskim można było składać w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Białymstoku, Urzędzie Skarbowym w Łomży i Urzędzie Skarbowym w Suwałkach. Od 3 marca 2020 r. deklaracje AKC-U/S będzie można złożyć również w Urzędzie Skarbowym w Augustowie, Urzędzie Skarbowym w Bielsku Podlaskim i Urzędzie Skarbowym w Grajewie.

Nowe lokalizacje ułatwią załatwianie spraw w tym zakresie – pozwolą na oszczędność czasu i obniżenie kosztów związanych z dojazdem do konkretnego urzędu.

Podatnicy z właściwości miejscowej Pierwszego US w Białymstoku tj. z powiatu białostockiego, bielskiego, hajnowskiego, monieckiego, siemiatyckiego, sokólskiego oraz miasta Białystok, będą mogli złożyć papierową deklarację AKC-U/S również w US w Bielsku Podlaskim.

Podatnicy z właściwości miejscowej US w Suwałkach tj. z powiatu augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego oraz miasta Suwałki, będą mogli złożyć papierową deklarację AKC-U/S również w US w Augustowie.

Z kolei, podatnicy z właściwości miejscowej US w Łomży tj. z powiatu grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego oraz miasta Łomża, będą mogli złożyć papierową deklarację AKC-U/S również w US w Grajewie.

Deklaracje przesyłane pocztą i składane elektronicznie, powinny być kierowane, tak jak dotychczas, na adres właściwego ze względu na miejsce zamieszkania Pierwszego US w Białymstoku, US w Suwałkach lub US w Łomży.

Podlaskie KAS

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 5 =