TwitterFacebook

Podróże z wiatrem w Grajewskim Centrum Kultury

W sobotę, w sali wystawowej Grajewskiej Izby Historycznej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Karola Szymanowskiego „Podróże z wiatrem”, prezentującej kolekcję fotografii powiatu grajewskiego, powstałą podczas licznych lotów paralotnią.

Bohater spotkania Karol Szymanowski wraz z dyrektorem Grajewskiego Centrum Kultury Tomaszem Dudzińskim przywitali serdecznie przybyłych gości, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wystawy. Na fotografiach można było rozpoznać jeziora: Mierucie i Toczyłowo, a także okolice i centrum Grajewa, Ławsk, Wąsosz, Szczuczyn i nie tylko. 

W sali projekcyjnej wyświetlono kilka amatorskich produkcji filmowych, obrazujących kadry z lotów paralotnią. Karol Szymanowski wspominał trudy nauki latania, odpowiadał na pytania uczestników spotkania, a na koniec podarował album zdjęć zatytułowany „Powiat Grajewski z lotu ptaka”, dziękując za wsparcie i współpracę Antoniemu Dudzińskiemu. Nie można się było oprzeć wrażeniu, że bohater wystawy jest prawdziwym pasjonatem motoparalotniarstwa i jeszcze wiele przygód w przestrzeni przed nim.

GCK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *