TwitterFacebook

Podstawówka z Wierzbowa z certyfikatem „Dobrze zaProjektowanej Szkoły”

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Wierzbowie w powicie grajewskim przystąpili do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Projekt z klasą”. Podejmując się tego zadania w zespole, połączyli dziedziny na co dzień dość odległe – nauki ścisłe oraz język polski. W ramach edukacyjnego projektu „Ważne, ważniejsze i najważniejsze” zaplanowali, zarówno przeprowadzenie szczegółowych pomiarów fizycznych, jak i wywiadów z najstarszymi mieszkańcami regionu na temat dawnych przyrządów pomiarowych.

Julita Olszewska, Żaklina Sokołowska, Karolina Wiśniewska, Weronika Szmigiel, Kamil Łoszewski, Damian Wojsław, Alicja Krukowska, Natalia Magiera – to grupa uczniów, którzy z hasłem „Mierzymy wysoko!” zaangażowali do współpracy kolegów, nauczycieli oraz mieszkańców powiatu grajewskiego. Jednym z efektów tych działań jest powstanie zespołu redakcyjnego, który za zgodą dyrektor szkoły Jolanty Samaszko, zajmie się wkrótce publikacją czasopisma szkolnego pod takim samym, jak projekt konkursowy, tytułem. Redaktorem naczelnym powstającej gazety została Karolina Wiśniewska, a zastępcą – Bartosz Dzieżyc.

Za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych Szkoła Podstawowa w Wierzbowie otrzymała certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2018”.

B.S.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *