RN
TwitterFacebook

Półkolonie w Grajewie rozpoczęte. Dzieci odwiedziły PSP

W Grajewie rozpoczęły się półkolonie zorganizowane przez duszpasterzy oraz młodzież parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Dzieci przez najbliższy tydzień będą brały udział w wielu przygotowanych dla nich atrakcjach.

W tym roku półkolonie parafialne liczą około pięćdziesięciu osób łącznie z opiekunami. Grupa ta pierwszy dzień zaczęła wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Pracownicy tejże placówki przygotowali dla nich wiele atrakcji. Obejrzeli oni sprzęt wykorzystywany do działań strażaków. Mogli wejść do środka każdego samochodu, który posiada jednostka. Między innymi do samochodu, który wyjeżdża do poszukiwań oraz łodzi ratowniczej. Oprócz tego wysłuchali pogadanki, przygotowanej specjalnie na okres wakacyjny, dotyczącej bezpieczeństwa. Strażacy wyjaśniali młodym jak mają odpowiednio zachowywać się nad różnego rodzaju kąpieliskami i jaka jest różnica korzystania z jeziora i rzeki.

Na uczestników półkolonii parafialnych czeka jeszcze między innymi wycieczka do Mazurolandii i Parku Miniatur Warmii i Mazur, rejs statkiem, a także gry i zabawy na świeżym powietrzu.

PW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *