RN
TwitterFacebook

Ponad 250 osób rywalizowało tanecznie w Grajewie [FOTO]

W minioną niedzielę hali sportowej MOSiR w Grajewie odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „Puchar Burmistrza Miasta Grajewo”, zorganizowany przez Grajewskie Centrum Kultury oraz Kadryl Białystok. Wzięło w nim udział ponad 250 uczestników, którzy przyjechali m.in. z Warszawy, Choroszczy, Białej Piskiej,  Białegostoku, Moniek, Sokółki, Pisza, Kobyłki, Płońska, Sulejówka, Olsztyna, Ciechanowa i, oczywiście, Grajewa.

Turniej uroczyście otworzyli przewodnicząca Rady Miasta Grajewo Halina Mauryjas-Rząsa i dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury Tomasz Dudziński. Solistki oraz pary startowały w różnych przedziałach wiekowych, począwszy od najmłodszych uczestników – do lat 7, po pary dorosłe – powyżej 15 lat. Swoje umiejętności prezentowały w klasach tanecznych dla początkujących H i F oraz sportowych E, D,C i B. Tancerze pokazali się w stylach latynoamerykańskich i standardowych. Turniej był dla nich sprawdzianem umiejętności, zaś dla publiczności niesamowitym widowiskiem tanecznym. Bardzo ciekawym wydarzeniem był pokaz par dorosłych w kategorii „Senior” tańczących rekreacyjnie w klubie „Twist” w Piszu i „Balavio” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej. Seniorzy udowodnili, że tańczyć można w każdym wieku, czerpiąc z tego ogromną radość.

Organizatorami imprezy w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, byli: Grajewskie Centrum Kultury i Kadryl – Szkoła Tańca Justyna & Gracjan w Białymstoku. Kierownictwo Turnieju: Justyna Cichosz i Monika Soroko, prowadząca – Dorota Bondar. Turniej został objęty honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Grajewo.

WYNIKI:

Kategoria 10-11 lat klasa G, styl : Kombinacja 4T – II miejsce zdobyły : Jakub Chudziński/Weronika Skiepko – Kadryl Białystok, Jakub Sidorowicz/Magdalena Bartyś – Kadryl Białystok, I miejsce : Filip Zawistowski/Natalia Tarasewicz – Kadryl Białystok.

Kategoria 14-15 lat klasa E+F, styl : Kombinacja 8T – II miejsce zdobyła : Oliver Smith/Izabela Marchewka – Creative Dance – Kobyłka, I miejsce : Karola Janczarek/Zofia Klimczewska – Start Płońsk.

Kategoria : 12-13 lat klasa E+F, styl : Kombinacja 8T – II miejsce zdobyły para : Paweł Horosz/Weronika Zaczkowska – Kadryl Białystok, I miejsce : Filip Woźniak/Justyna Derezińska – Blue Classic – Warszawa.

Kategoria : pow. 15 lat klasa E+F, styl : Standard – 4 – II miejsce zdobyła para : Piotr Augusewicz/Monika Wądołowska – Kadryl Białystok, I miejsce : Radosław Okulski/Julia Kiryluk – Kadryl Białystok.

Kategoria : pow. 15 lat klasa E+F, styl : Latin-4 – II miejsce zdobyła para : Radosław Okulski/Julia Kiryluk – Kadryl Białystok, I miejsce : Piotr Augusewicz/Monika Wądołowska – Kadryl Białystok.

Kategoria : 10-11 lat klasa H, styl : Kombinacja 4T – II miejsce zdobyły pary : Krzysztof Karwowski/Marta Kozłowska – Grajewskie Centrum Kultury, Rafał Karwowski/Martyna Jabłońska – Grajewskie Centrum Kultury, Kacper Kutniewski/Marta Pawełkowska – Grajewskie Centrum Kultury,

Oliwier Maciejewski/Karolina Kwiesielewicz – Grajewskie Centrum Kultury, Mateusz Moszczyński/Weronika Anna Krukowska – Grajewskie Centrum Kultury, Patryk Zawistowski/Maja Sztachelska – Grajewskie Centrum Kultury; I miejsce Damian Drecki/Anna Wychowaniak – Akademia Tańca – Warszawa, Piotr Szymon Kozłowski/Amelia Gabrylewska – Kadryl Białystok, Damian Krutul/Gabriela Aleksandra Domitrz – Grajewskie Centrum Kultury, Hubert Rogalewski/Zuzanna Klepacka – Kadryl Białystok, Adam Sikorski/Katarzyna Kozłowska – Kadryl Białystok, Marcin Zieliński/Urszula Dylewska – Grajewskie Centrum Kultury.

Kategoria : 12-13 lat klasa D, styl : Latin – II miejsce zajęła para – Grzegorz Kaniewski/Natalia Kusina – Mako Sulejówek, I miejsce : Piotr Datczuk/Olga Ryczkowska – Kadryl Białystok.

Kategoria : 12-13 lat klasa D, styl : Standard – II miejsce zajęła para – Piotr Datczuk/Olga Ryczkowska – Kadryl Białystok, I miejsce : Grzegorz Kaniewski/Natalia Kusina – Mako Sulejówek.

Kategoria : 12-13 lat klasa H, styl : Kombinacja 4T – II miejsce zajęła pary : Jakub Szamełko/Małgorzata Rydzewska – Grajewskie Centrum Kultury, Szymon Janiszewski/Justyna Suprun – Grajewskie Centrum Kultury; I miejsce : Karol Szczepankowski/Zuzanna Karwowska – Grajewskie Centrum Kultury, Adrian Koniecko/Wiktoria Koniecko – Prestige – Mońki.

Kategoria : pow. 15 lat klasa C, styl : Standard – II miejsce zdobyła para Michał Szyszka/Magdalena Szyszka – Centrum Tańca – Warszawa, I miejsce : Filip Kuczyński/Julia Janczewska – Studio Tańca Wolf Warszawa.

Kategoria : pow. 15 lat klasa C, styl : Latin – II miejsce zdobyła para : Grzegorz Cichoński/Ewa Sliżewska – Kadryl Białystok, I miejsce – Jakub Maliszewski/Monika Cybulska – Centrum Tańca – Warszawa.

Kategoria : pow. 15 lat klasa B, styl : Standard – II miejsce zdobyła para : Bartek Brodacki/Julia Krupa – Studio Tańca Wolf Warszawa; I miejsce : Marcin Bartyś/Aleksandra/Datczuk – Kadryl Białystok.

Kategoria : pow. 15 lat klasa B, styl : Latin – II miejsce zdobyła para : Bartek Brodacki/Julia Krupa – Studio Tańca Wolf Warszawa; I miejsce : Dominik Gapiński/Ola Brodacka – – Studio Tańca Wolf Warszawa.