RN
TwitterFacebook

Powiat grajewski. Cztery ogniska koronawirusa i kolejna ofiara śmiertelna

W powiecie grajewskim znajdują się cztery z dwunastu ognisk zakażeń w województwie podlaskim. Od dzisiaj (14.08.) w regionie obowiązują dodatkowe obostrzenia. Sanepid potwierdził też kolejną śmiertelną ofiarę – to kobieta z gminy Szczuczyn. 
 
Dotychczas łączna liczba potwierdzonych zakażeń wynosi 127 osób. Aktualnie zakażone są 43 osoby. W regionie tym znajduje się 4 z 12 ognisk zakażeń w województwie podlaskim. To Szpital Ogólny w Grajewie, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Szczuczynie (COVID-19 potwierdzono u 20 pacjentów oraz 6 pracowników placówki), uczestnicy pielgrzymki do Częstochowy i prywatny zakład pracy.
 
Wczoraj (13.08.) zmarła starsza kobieta, która była podpieczoną szczuczyńskiego ZOLu. Informację potwierdza Jerzy Nikliński, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie:
 
– To osoba, która zmarła będąc zakażoną koronawirusem. Oczywiście nie jest to jedyna przyczyna, ponieważ tam są pacjenci, którzy są bardzo schorowani i często koronawirus w takich przypadkach bardziej agresywnie się zachowuje. 
 
Współczynnik zapadalności wynosi 27 osób na 10 tys. mieszkańców – nagły przyrost spowodował objęcie powiatu grajewskiego tzw. strefa żółtą. Sanepid zdecydował o oddelegowaniu pracowników innych sanepidów do pomocy. 
 
pg/jt
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *