RN
TwitterFacebook

Powiat grajewski. Droga w Łazarzach już po remoncie

Blisko półkilometrowy odcinek drogi powiatowej w miejscowości Łazarze (gmina Rajgród) zmienił się nie do poznania. Mieszkańcy dzięki remontowi zyskali nie tylko nową asfaltową nawierzchnie, ale też bezpieczny chodnik i komfortowe zjazdy do posesji.

Przebudowana droga powstała przy wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych, w ramach którego przyznano dofinansowanie na blisko 276 tys. złotych. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Powiatu Grajewskiego (blisko 628 tys. złotych) i Gminy Rajgród (ponad 200 tys. złotych). 

W ramach inwestycji przebudowano drogę powiatową nr 1789B w miejscowości Łazarze na odcinku o długości 484 m Wykonano jezdnię asfaltową o szerokości 5,50 m, chodnik po stronie prawej, studzienki ściekowe, ułożono zjazdy do posesji z betonowej kostki brukowej, ustawiono wyspowy próg zwalniający na początku odcinka od miejscowości Bełda, wybudowano peron przy istniejącym przystanku autobusowym, przebudowano skrzyżowanie z drogą gminną nr 102887B Łazarze – Kosiły w obszarze pasa drogowego drogi powiatowej, wykonano także konieczne oznakowanie pionowe i poziome odcinka drogi.

Oficjalny odbiór końcowych robót oraz oddanie drogi do użytku odbyło się 10 grudnia. 

Starostwo powiatowe w Grajewie/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 7 =