RN
TwitterFacebook

Powiat grajewski: Remont ulicy Fabrycznej ze wsparciem finansowym miasta, powiatu i FDS

Przed weekendem doszło do podpisania umowy z wykonawcą przebudowy ulicy Fabrycznej w Grajewie. Miasto dołożyło do inwestycji milion złotych.

Całkowity koszt przebudowy ul. Fabrycznej wynosi ponad 3,8 mln złotych. Ponad 1,6 mln przekazało Starostwo Powiatowego, ponad 1,2 mln złotych udało się uzyskać z Funduszu Dróg Samorządowych, a mln złotych przekazały władze Grajewa. 

Zgodnie z kosztorysem inwestorskim pierwotny wkład miasta Grajewo miał wynieść około 750 tys. zł. Kwota realizacji zadania z rozstrzygniętego przetargu była wyższa niż zakładano, dlatego miasto Grajewo zdecydowało się na zwiększenie dofinansowania do 1 mln złczytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Umowę na wykonanie inwestycji, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, podpisano dziś tj. 22 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grajewie. Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „UNIDROG” Sp. z o.o. Zgodnie z nią dokumentacja projektowa sporządzona ma zostać do końca lutego 2020 r. Natomiast na zakończenie robót budowlanych wykonawca ma czas do 14 sierpnia 2020 r.

UM Grajewo/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *