RN
TwitterFacebook

Powiat grajewski. Rozpędził się w terenie zabudowanym i stracił prawo jazdy

Policjanci z grajewskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu volvo, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h w obszarze zabudowanym.  Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 30-latek stracił prawo jazdy.

Do zatrzymania doszło wczoraj (26.02.) w Popowie. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 30-latek stracił prawo jazdy. Został również ukarany mandatem w wysokości 400 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. 

Miejsce, w którym zatrzymany został “szybki” kierowca zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zwłaszcza dzisiaj, ponieważ policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

KPP Grajewo/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − twelve =