RN
TwitterFacebook

Powstaje Centrum Produktu Lokalnego

Będzie można kupić wszystko to, co jest ekologiczne i wyprodukowane w regionie. W Szczuczynie budowane jest specjalne zaplecze, które pozwoli na organizację giełd ekologicznych np. raz w tygodniu. Na niegdyś niezagospodarowanej zniszczonej działce, dziś jest plac, na którym za chwilę będzie można kupić warzywa, owoce, miody, sery, ciasta, chleby. Również produkty rękodzielnicze.

– Chcemy mieszkańcom umożliwić dostępność do produktów zdrowych i ekologicznych. Takich, które nie są dostępne w normalnych sklepach. Ponieważ giełdy będą odbywały się raz na jakiś czas. Damy możliwość, aby smakołyki, ale i np. piękne koronki czy rzeźby naszych twórców były dostępne na okrągło – deklaruje burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński.

Na placu zostały wybudowane Kramice w ich rogu jest budynek, który posłuży za sklep. Sklep będzie czynny 5 dni w tygodniu, będzie oferował produkty tylko i wyłącznie producentów ekologicznych z regionu.

– Twórców, czy małych producentów nie stać na to, aby wynajmować budynki, czy zatrudniać sprzedawcę. Dlatego chcemy to wszystko zebrać w jednym miejscu. Dać im obsługę i miejsce. Zadaniem mieszkańców będzie dostarczenie do nas towaru – dodaje burmistrz.

Dodatkowo na terenie, za kilka dni zostanie zamontowanych kilka wiat drewnianych, na środku stoi studnia z zadaszeniem. Cały kompleks jest oświetlany ozdobnymi latarniami które zasilane są promieniami słonecznymi.

Centrum Produktu Lokalnego powstaje w sąsiedztwie Klasztoru w Szczuczynie przy skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Kościelnej. Budowa jest już na ukończeniu, dla wygody mieszkańców po drugiej stronie placu powstał duży parking.

mb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *