TwitterFacebook

Powstało nowoczesne przedszkole w Szczuczynie

To dzięki, zmianom, jakie po reformie edukacji trzeba było wprowadzić, aby budynki szkolne nie stały puste. I tak uczniowie klas 4-8 ze szkoły podstawowej w Szczuczynie przenieśli się do budynku wygaszanego gimnazjum. W podstawówce na piętrze zostali uczniowie klas 1-3, a parter został niezagospodarowany. Dlatego miasto wpadło na pomysł, aby otworzyć tam przedszkole.

Obecnie w Szczuczynie funkcjonują dwie grupy przedszkolne. Miejsce, do którego uczęszczają dzieci to pomieszczenia w budynku Biblioteki przy Centrum Kultury. Sale są wygodne, wyremontowane, ale jest tam za mało miejsca, aby otworzyć więcej grup.
Dlatego po wielu dyskusjach, dwa lata temu podjęliśmy decyzje, że od 1 września 2018, w budynku po gimnazjum wylądują uczniowie klas 4-8. Natomiast w budynku gdzie mieściła się Szkoła Podstawowa na piętrze zostaną dzieci klas 1-3. Cały parter mieliśmy do dyspozycji. Wymagało to jednak sporych środków, dlatego postaraliśmy się o środki zewnętrzne z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Podlaskiego – skomplikowaną sytuacje tłumaczy Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński.

Udało się dostać dofinansowanie, w wysokości 90 procent. I tak wszystko zostało przystosowane na potrzeby najmłodszych, na najwyższym poziomie.

Warunki są świetne. Rozpoczyna się to od parkingu dla rodziców. Jest utwardzony, w bezpiecznym miejscu. Tak, aby każdy spokojnie zaparkował auto i odprowadził dziecko.
Jest też kolorowy plac zabaw. Przedszkolaki mają odrębne wejście do budynku. Zainwestowaliśmy również sporo środków w tak zwane wyposażenie sensoryczne. Tak, żeby maluchy poprzez dotyk, zapach, wzrok mogły się rozwijać. Mamy sporo multimediów. Tablice interaktywne, ekrany dotykowe, dywany edukacyjne. Sale są tematyczne. Mamy salę Przyrodniczą, ZOO, Wiejską – opisuje Artur Kuczyński.

W tym tygodniu odbył się odbiór techniczny pomieszczeń. W sumie znajdzie się tam miejsce dla prawie 100 dzieci od lat trzech. Przenosiny ze starego przedszkola i oficjalne otwarcie nowego zaplanowano jeszcze przed świętami Wielkanocy. Koszt przebudowy i doposażenia to ponad 800 tys. zł.

MB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *