RN
TwitterFacebook

Rajgród: Ochotnicy mają nowy wóz strażacki [FOTO]

OSP Rajgród otrzymała od samorządu nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Zastąpi on blisko 40-letni pojazd, z którego do tej pory korzystali ochotnicy. 

Nowy wóz ma zastąpić wysłużony już  samochód GBA 2,5/16 Magirus-Deutz 170 z 1981 roku. Koszt inwestycji wyniósł blisko 770 tys. złotych, z czego 50 tys. dofinansował Powiat Grajewski. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy.

Ochotnicza straż Pożarna w Rajgrodzie funkcjonuje od 1981 roku, a od 7 czerwca 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. OSP Rajgród ze względu na swoją lokalizację pełni niezwykle istotną funkcję w zabezpieczeniu przeciwpożarowm. Jej druhowie niosą pomoc nie tylko na terenie gminy Rajgród, ale również bardzo często wyjeżdżają na teren powiatu grajewskiego, stanowiąc niezbędną pomoc i wsparcie dla Państwowej Straży Pożarnej. Co roku strażacy z OSP Rajgród uczestniczą w likwidacji około 60 – 80 zdarzeń (pożary, wypadki drogowe i inne tzw. miejscowe zdarzenia). Na wyposażeniu jednostki znajduje się również samochód GLBA 1/8 IVECO DAILY 05 z 2011 r. którego stan techniczny jest zadowalający.

Starostwo powiatowe w Grajewie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *