RN
TwitterFacebook

Rajgród: Wywrotka na jeziorze. Na ratunek pospieszyli policjanci

Grajewscy policjanci uratowali trzyosobową załogę żaglówki, która przewróciła się na Jeziorze Rajgrodzkim. Akcję ratunkową utrudniały silny wiatr i wysoka fala. Dzięki błyskawicznej akcji policyjnych „wodniaków” niebezpieczna przygoda zakończyła się dla żeglarzy szczęśliwie.

W niedzielę (01.07) kilka minut przed południem, podczas zabezpieczania regat na Jeziorze Rajgrodzkim grajewscy policjanci z patrolu motorowodnego zauważyli wywróconą żaglówkę. Funkcjonariusze natychmiast popłynęli w tamtym kierunku. Na miejscu funkcjonariusze zastali w wodzie trzech wyziębionych i wystraszonych mężczyzn, którzy trzymali się wywróconej jednostki. Okazało się, że żaglówka przewróciła się podczas nagłego załamania pogody. Policjanci bezzwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej, która z uwagi na silne podmuchy wiatru oraz wysoką falę była utrudniona.

Grajewscy „wodniacy” wciągnęli na pokład policyjnej łodzi wyziębionych mężczyzn, a następnie dostarczyli rozbitków do portu. Następnie wrócili do tonącej omegi, aby wspólnie z organizatorem regat postawić ją do pionu. Uczestnicy regat byli wyczerpani, jednak oświadczyli, że czują się dobrze i nie potrzebują pomocy medycznej. Dzięki natychmiastowej akcji grajewskich policjantów, niebezpieczna przygoda zakończyła się dla żeglarzy szczęśliwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *