RN
TwitterFacebook

Region. Areszt dla mężczyzny wyłudzającego kody płatnicze w systemie „paysafecard”

Kryminalni wysokomazowieckiej komendy zatrzymali podejrzanego o oszustwa. 37-letniemu mężczyźnie przedstawiono 16 zarzutów, a najbliższe dwa miesiące zatrzymany spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, w wyniku intensywnej pracy, zatrzymali podejrzanego o oszustwa i usiłowania oszustw.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzeń doszło w okresie od grudnia 2019 roku do 3 lutego tego roku na terenie powiatów: wysokomazowieckiego, grajewskiego, siemiatyckiego, bielskiego oraz białostockiego. W wybranych lokalach usługowych podejrzany prosił o wydrukowanie kodów w wysokości od 200 do 400 złotychinformuje asp. Anna Zaremba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Mężczyzna odwracając uwagę pracownika, fotografował dany kod po czym mając jego zdjęcie wychodził ze sklepu i robił zakupy internetowe.

W wyniku działań operacyjnych, do sprawy został zatrzymany 37-latek. Mężczyznę zatrzymano w ubiegłą środę, 5 lutego, w Białymstoku. Już następnego dnia podejrzany usłyszał 16 zarzutów oszustwa i usiłowania oszustwa. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

KPP Wysokie Mazowieckie/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + 6 =