TwitterFacebook

Aktualizacja! Region. Nad jeziorem Toczyłowo trwa poszukiwanie zaginionego dziecka [FOTO]

Od około 6 rano trwają poszukiwania zaginionego dziecka w rejonie dzikiej plaży nad jeziorem Toczyłowo (gmina Grajewo). Rzeczy najprawdopodobniej należące do chłopca zostały znalezione na brzegu zbiornika.

Informację o najprawdopodobniej zaginionym dziecku strażacy otrzymali dziś tj. 24 lipca 2019 roku około godziny 6:00 rano. Strażacy i policjanci poszukują dziecka, którego koszulkę i buty znaleźli wędkarze nad brzegiem jeziorainformuje Ochotnicza Straż Pożarna z Prostek, która jest zaangażowana w poszukiwania.

Pierwsze podjęte działania to poszukiwania na dzikiej plaży nad jeziorem w Boguszach. Sprawdzane jest jezioro w okolicach plaży i same kąpielisko. Obecnie prowadzone intensywne działania nie przyniosły rezultatu.

Strażacy udostępnili zdjęcia znalezionych przedmiotów. W przypadku rozpoznania odzieży lub posiadanej informacji, iż dziecko wróciło z kąpieliska bez ubrań prosimy o niezwłoczny kontakt z Policją.

Aktualizacja, godz. 13.

W akcji poszukiwawczej bierze udział 20 strażaków z Prostek, Ełku, Grajewa i Giżycka. Dno jeziora zostało już przeszukane przez płetwonurków, teraz wykorzystywany jest sonar. Nie ma pewności, czy dziecko, które zostawiło/porzuciło na brzegu swoje rzeczy, weszło do wody. Jednocześnie policja rozpytuje w okolicy do kogo mogą należeć buty i koszulka pozostawione nad brzegiem jeziora.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że garderoba została porzucona już kilka dni temu celowo lub przez przypadek i niewykluczone, że nie ma nic wspólnego z zaginięciem dziecka. Służby muszą to jednak potwierdzić.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *