RN
TwitterFacebook

Region. W powiecie kolneńskim pojawił się zgnilec amerykański. Wyznaczono strefę zapowietrzoną

Wojewoda Podlaski w powiecie grajewskim i kolneńskim określił strefę zapowietrzoną, po tym jak w jednej z miejscowości stwierdzono obecność zgnilca amerykańskiego. Jest to wysoce zakaźna choroba pszczół. 

Ognisko zgnilca amerykańskiego pszczół stwierdzono w miejscowości Przyborowo, gmina Grabowo (powiat kolneński). W związku z tym, wyznaczono strefę zapowietrzoną, która obejmuje:

1) w powiecie kolneńskim, w gminie Grabowo, miejscowości: Przyborowo, Andrychy, Chełchy, Milewo Gałązki, Łebki Duże, Łebki Małe, Marki, Kownacin, Wojsławy, Surały, Żebrki, Łubiane, Golanki, Świdry Podleśne, Świdry–Dobrzyce, Grabowo, Grabowskie, Guty Podleśne, Stare Guty, Bagińskie; w gminie Kolno, miejscowości: Glinki, Truszki Kucze, Truszki Patory, Truszki Zalesie, Kumelsk, Kowalewo.

2) w powiecie grajewskim, w gminie Szczuczyn, miejscowości: Kurki i Brzeźno.

Na wskazanym obszarze zakazuje się organizowania targów i wystaw z udziałem pszczół oraz przemieszczania rodzin pszczelich, pni pszczelich, produktów pszczelich oraz sprzętu i narzędzi używanych do pracy w pszczelarstwie bez zgody właściwego miejscowo Powiatowego Lekarza Weterynarii.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *