RN
TwitterFacebook

Region. Za głosowanie za “Piątką dla zwierząt” rolnicy rozrzucili politykom gnój

Rolnicy nie odpuszczają w sprawie “piątki dla zwierząt” Jarosława Kaczyńskiego. Po protestach w ogólnopolskich i tym w samej Warszawie, wzięli się za rozwieszanie banerów. Jeden z nich, z hasłem “tu mieszka zdrajca wsi”, pojawił się w miejscowości Mścichy, przed domem posła Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierza Gwiazdowskiego.

Przed posesją posła rozrzucone zostało też siano i obornik:

– Na ogrodzeniu posła był wywieszony baner “Tu mieszka Gwiazdowski. Zdrajca polskiej wsi”. Ci posłowie muszą poczuć ten wstyd, że zrobili ogromny błąd głosując za tą ustawą, no i mają możliwość jeszcze się wycofać. Szkoda, że poseł do nas nie wyszedł, bo mam informacje, że był w domu, no ale nie wyszedł do nas, nie przeprosił i nie wytłumaczył się – mówi jeden z obecnych na miejscu rolników, Michał Zarzecki.

Kolejne protesty zaplanowane są na najbliższą środę (21.10):

– W wielu miejscach będą organizowane różne akcje, być może podobne do tej niedzielnej. Każdy poseł, który zagłosował za tą ustawą przeciwko rolnikom musi poczuć to, że zrobił błąd. Musi poczuć to, że rolnicy się na to nie zgadzają. No i my to w odpowiedni sposób pokażemy. 

Poseł Gwiazdowski nie chce komentować sytuacji i podkreślił w rozmowie z Radiem Nadzieja, że nie wiedział o zdarzeniu, ponieważ nie było go w tym czasie w domu.

 

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 14 =