RN
TwitterFacebook

Roczna narada w PPSP w Grajewie [FOTO]

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odbyła się w środę (15.02) narada roczna, która podsumowała działania strażaków w roku 2016.

Podczas spotkania przedstawiono trzy prezentacje. Pierwszą z nich zaprezentował Komendant PPSP w Grajewie st. bryg. Andrzej Jabłoński. Można było dowiedzieć się w jakich wydarzeniach brali udział strażacy oraz jakie uzyskali w nich osiągnięcia. Przedstawiono także zasób sprzętu, który pozyskała straż na rzecz wszystkich jednostek podlegających pod PPSP w Grajewie.

Następnie zabrał głos kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta PPSP w Grajewie. W swoim wystąpieniu omówił zdarzenia, które miały miejsce w 2016 roku, a także porównał je z danymi statystycznymi z roku 2015.

W drugiej części narady głos zabrał st. bryg. Andrzej Sobolewski, zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Za pomocą krótkiej prezentacji multimedialnej, omówił działania straży pożarnej na terenie województwa podlaskiego. Na koniec spotkania swoje podziękowania do pracowników straży, za ich całoroczną pracę, skierowała Alicja Rutkowska, wicestarosta powiatu grajewskiego.

Na terenie powiatu działają 2 Zarządy Miejsko-Gminne Związku OSP RP oraz 3 Zarządy Gminne OSP RP. Do tego dochodzi 35 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, 10 jednostek OSP włączonych do KSRG, 13 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, 3 drużyny żeńskie i 3 orkiestry dęte OSP. Łącznie jednostki zrzeszają 1043 druhen oraz druhów.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *