RN
TwitterFacebook

Szczuczyn: Jeszcze w lipcu ruszy Centrum Produktu Lokalnego

Wkrótce otwarte zostanie Centrum Produktu Lokalnego w Szczuczynie. Gmina zbudowała już specjalne zaplecze, które pozwoli na organizację giełd ekologicznych.

Jest to zamknięty, nowoczesny teren samowystarczalny energetycznie. Mamy działkę o powierzchni ponad pół hektara, na której przygotowaliśmy boksy do sprzedaży, z których będą mogli korzystać sprzedawcy i handlowcy. Mamy również sześć tzw. kramic, czyli zadaszonych miejsc do sprzedaży plus dwukondygnacyjny budynek –  tłumaczy Artur Kuczyński, burmistrz Szczuczyna.

Na terenie Centrum znajdzie się też sklepik, w którym swoje wyroby będą mogły sprzedawać np. gospodynie z terenu gminy. Będzie on czynny pięć dni w tygodniu.

Centrum Produktu Lokalnego powstało w sąsiedztwie Klasztoru w Szczuczynie przy skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Kościelnej. Dla lepszej komunikacji po drugiej stronie placu powstał duży parking.

mb/pg

2 kommentarze

  1. Adam Odpowiedz

    No nie wiem czy to taki dobry pomysł. Chyba można było lepiej wydać te pieniądze.

  2. ANDRZEJ S LOBROW Odpowiedz

    ANDRZEJ S LOBROW

    Pomysł budowy tego obiektu, w miejscu, gdzie był to teren należący do Kościoła, i teraz handel w bardzo bliskiej odległości od Kościoła, jest bardzo błędnym pomysłem, a nawet beznadziejnym. Teren całej ulicy Kościelnej powinien być oddany pod zabudowę cech projektu gotyckiego, zaś sam Kościół z całym obiektem, powinien być poddany do powrotu jego dawnej funkcji, jako Szkoła, nie POdstawowa, lecz szkoła z wyższą edukacją, jak np: Wyższa Szkoła Menadzerska, i w ten sposób, Szczuczyn by ponownie powrócił do dawnej Historii, a Miasto pozyskałoby duża ekonomię. No cóż, wydaje się, że Szczuczyńscy POmysłodawcy uraczeni są kolorowymi prospektami, coś w rodzaju twórczości bajkowej.
    Oglądając zdjęcia Kościoła, widoczne są naniesione zmiany w samym Kościele, które odbiegają od samego charakteru infrastruktury, które rażąco nie odpowiadają dla tego typu Zabytkowego Klasztoru. Są tam jakieś bezsensowne nowoczesne dzwi do wejscią Kościoła. To jest przerażający widok, oby nanosić takie zmiany. Ktoś kiedyś poniesie za tą beznadziejną dekorację dużą odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 10 =